Bu bölüm, web sitemi yaparken en zorlandıgım bölümlerden birisidir. Oldum olasi is kendimi anlatmaya gelince aklıma söyleyecek pek bir şey gelmez. Lakin yinede elimden geleni yapacağım. Belki bu sefer başarabilirim. Başaramasam da tek tesellim genelde bu sayfanin okuyanı, merak edeninin pek olmaması!

Efendim, nereden baslaşak? En iyisi doğumdan başlamak… Bendeniz, 1989 yılının serin bir Kasım sabahında İstanbul’un Bakırkoy ilçesinde; ailemin ilk ve tek çocuğu olmanın haklı gururu ile (daha sonradan pişmanlığa dönecek olsa da!) gözlerimi dünyaya açtım. ilk okulu Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulunda okudum. Liseyi Kadriye Morğglu Lisesinde okudum. Pek de parlak bir öğrenci olduğumu söyleyemem açikcasi, ama oldu iste! Boşa gecen bir senenin ardindan bir dershaneye gittim bir yil egitim aldim ama yine de Öss de beklediğim gibi büyük birşey elde edemedim. Beni tanıyanların da bildiği gibi yaklaşik olarak 5 yil bilgisayar teknisyenliği yaptım. Daha sonra Bilge Adam BTA da Web-Grafik tasarım eğitimi aldım. Yani şu anda hem bilgisayar teknisyeni hem grafiker hem de web tasarımcısı olarak karşınızdayım.

Ancak her Türk genci gibi Acık Ögretim Üniversitesi Ögrencisi olmakla paso kullanmaya hak kazanabiliyorum. Daha sonra acik ogretimle de yollarımız ayrıldı. Eee artık yasta geldi vatani görevimizi de aradan cıkartmak lazımdı. 2009 Mayista askere gittim Ankara’ya, oradan da Edirne’ye aldilar beni. Geldi çattı Ağustos 2010. Terhis zamanımız geldi artık. İstanbul’a geldim tekrar. Doğup büyüdügüm şehire. Baktım olmuyor böyle de. En guzeli, işimizi ilerletmek için biraz daha eğitim şarttı. Yine Bilge Adam BTA’da Sistem ve Network Eğitimi aldım. Her ne kadar masa başi işi sevmesemde bilgi islem personeli olduk çiktik.

Yazılımla tanışmam ise tamamen merakla başladı. Çeşitli web siteleri tasarlıyorum, onları kodlayıp hayata geçiriyorum, ama eğitim zamanında hiç dinamik içerikli web sitelerinden bahsememişlerdi. İnternetten araştıra araştıra veritabanı diye birşeyin var olduğunu öğrendim, bunu web siteleri ile nasıl kullanabileceğimi öğrendim. Bir web sitesinin sunucu tarafını yazmak bana çok keyif vermeye başladı. Günler geçtikte daha da uzmanlaştım. Sonra bir gün kendime sordum “Neden sadece web için yazıyorum ?”. Artık masaüstü uygulamarı da geliştirmem gerekiyordu. Yeni birşeyler öğrendikçe daha çok yazma isteğim geldi. Sabahlara kadar oturup saatlerce hiç durmadan yazdım, bir sürü hatalar yaptım ama yılmadan üstüne düşerek teker teker düzelte düzelte öğrendim. Şu anda bir firmada “Sistem ve Ağ Uzmanı” olarak çalışıyorum, yazılıma olan merağım yüzünden ek iş olarakta hala yazıyorum. Yaptığım işleri satamasam da (Pazarlama yeteneğim olmadığı için sanırım hobi olsun, yeni birşeyler öğreneyim diye yazıyorum.

Genelde pek müzik dinlemem ama dinlediğim zamanlar ise pek değişik tarzlardan kişi/grupları dinlediğimden kendimi belli bir müzik türünü dinliyor diye tanıtamayacağım bunun haricinde film izlemekten ve bilgisayarımla ilgilenmekten hoşlanırım. Devamli teknolojinin içinde olan bir insanım. Biraz tembel, bayaği hareketli, sessiz, sakin birisiyimdir. Ama klavye başinda aslan kesilir miyim? Yok, kesilmem… Kastamonu’luyum, en azindan kimliğimde yazdiği kadarıyla. 1,75m boyunda olup, siyah saçli ve kahverengi gözlu birisi olarak aranızda geziyorum. Ve evet, farkındayım bir arkadaşlık sitesine yazmıyorum bu yazıları! :))) Hakkımda biraz bilgi vermek istedim.